Kdo stojí za projektem

Jmenuji se Zlata a od dětství jsem blázen do papírnictví, papírenského zboží a výtvarných potřeb. Kam má paměť sahá, vždy jsem milovala pastelky, pera, fixy, sešity a bloky, penály, vodovky… Jednoduše vše, co se dalo najít v papírnictví a výtvarných potřebách. Tato láska mi zůstala až do dospělosti, jen dostala konkrétní směr.

Dalo by se říct, že jsem si kaligrafii oblíbila už jako dítě, kdy jsem poprvé přečetla Pána prstenů a v knize se setkala s runami a elfím písmem (a jako správný zapálený dětský fanda jsem tato písma milionkrát přepisovala a znala zpaměti). Později jsem se začala věnovat kaligrafii už více “dospěle”, začala jsem si vyhledávat informace o historických písmech a pustila se do prvních pokusů. Ovšem chvilku trvalo, než jsem zjistila, která písma mi nejvíce sedí. V poslední době se nejčastěji věnuji gotickým písmům, unciále a často jednorázově zkouším další písma převážně z období středověku. Přestože jsem zakotvila u klasické kaligrafie, nezapomínám ani na moderní lettering, jenž je velmi oblíbený v poslední době. Jednou za čas také provětrám kaligrafické fixy.

Svůj koníček a lásku k papírnictví a výtvarným potřebám jsem se rozhodla spojit v jedno a tak vznikl e-shop ReTri – S láskou k písmu. Splnila jsem si tak jeden ze svých snů.

Za tímto snem je dlouhá cesta rozhodování, zvažování, obav, ale i nadšení a radosti. V celém tomto procesu (samozřejmě nejen v něm, ale hlavně v životě) je mi oporou můj manžel a rodina.