Tvoření je relax

V dnešní době plné stresu je potřeba umět vypnout. K tomu se bezvadně hodí nějaké to tvoření, pro mne to bylo dnes kreslení a kaligrafie. I když kreslení moc nebylo, pohrála jsem si. Obrázky jsem se nechala inspirovat na pinterestu (také tam chodíte?).

Na dnešní odpočinek jsem použila zlatý inkoust Herbin. Bylo to trochu náročnější, co písmenko, to promíchání, protože se barva rychle usazovala. Předcházel tomu asi hodinový trénink a výběr písma, na které jsem se dnes zrovna cítila. Jistě to znáte…
Herbin inkoust jsem použila pro písmo, obrysy medvědů a souhvězdí (která by asi ještě potřebovala péči).

Při vybarvování medvědů jsem si pohrála s inkousty Inkebara, konkrétně modrý (ten dělá takové kovové odlesky, když je ho na místě použito víc a není ředěný) a vzdušný, pro světlejší části medvědů. I tomu předcházelo zkoušení, které barvy vůbec na tmavý papír použít a zda-li budou vůbec vidět, neboť jsou tmavé.

Použité perko pro písmo bylo Round Hand velikost 0, k nanášení inkoustu do zásobníku jsem nakonec musela používat štěteček, což mi práci trošku ztěžovalo, neboť na to nejsem takto zvyklá. Nakonec se povedlo.
Na obkreslení medvědů a souhvězdí jsem použila perko Copperplate Shorthand Nib.

Malý a velký vůz, kaligrafické zpracování
Slovo Major psané perkem Round Hand 0
Slovo Ursa psané perkem Round Hand 0
Slovo Minor psané perkem Round Hand 0

A jaké písmo jsem použila? To byla „hádanka“ na FB a IG 🙂 Tady vám to prozradím. Jde o písmo Rotunda.

Obrázek s kaligraficky ztvárněným textem

ReTri – S láskou k písmu…